22/10/2024
Αγγλία | Κυριακή 6 Μαρτίου 2016 - 18:38

Σφύριξε τη λήξη του ημιχρόνου την ώρα που η μπάλα έμπαινε στα δίχτυα! (video)

Απίστευτη απόφαση από το διαιτητή της αναμέτρησης Γουίμπλεντον - Άκρινγκτον για την 4η κατηγορία τιυ αγγλικού πρωταθλήματος

Μια ιδιαίτερα σπάνια απόφαση πήρε ο διαιτητής της αναμέτρησης Γουίμπλεντον - Άκρινγκτον για την 35η αγωνιστική της 4ης κατηγορίας του αγγλικού πρωταθλήματος.

Συγκεκριμένα, το σαββατιάτικο (5/3) ματς ήταν ισόπαλο 0-0, όταν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μπίλι Κι των φιλοξενούμενων έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των αντιπάλων του.

Εντούτοις, ο Κι δεν χρίστηκε σκόρερ, αφού τη στιγμή που η μπάλα κατευθυνόταν προς το αντίπαλο τέρμα, ο διαιτητής Τρέβορ Κιτλ σφύριξε τη λήξη!

Φυσικά, τόσο ο προπονητής Τζον Κόουλμαν όσο και οι παίκτες της Άκρινγκτον διαμαρτυρήθηκαν έντονα για την απόφαση αυτή, η οποία τους στέρησε 2 βαθμούς από τη στιγμή που το ματς έληξε 0-0.

Φανταστείτε τι θα γινόταν αν κάποιος διαιτητής έπραττε αναλόγως σε ντέρμπι ελληνικού πρωταθλήματος...