Δίκαιη νίκη για την Κέρκυρα, που συνεχίζει να βρισκεται σε τροχιά ανόδου.

16:50

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Κέρκυρα - Ζάκυνθος 4-0.

16:47

16:46

90': Σέντρα Ορφανίδη από τα δεξιά, σουτ στην κίνηση του Μεντούρ, χωρίς δύναμη, εύκολα μπλοκάρε ο Κουτζαβασίλης.

16:42

86': Κόρνερ για την Κέρκυρα με τον Σουάνη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:41

85': Τρίτη αλλαγή και για τη Ζάκυνθο. Ο Αντωνίου στη θέση του Κρολ.

16:39

83': Νέο κόρνερ για την Κέρκυρα από τα δεξιά με τον Σουάνη, διώχνουν ξανά σε κόρνερ από την ίδια πλευρά οι φιλοξενούμενοι. Ίδιος εκτελεστής, σουτ Νίκιτς, άουτ.

16:37

81': Κόρνερ για την Κέρκυρα από τα δεξιά με τον Σουάνη, απομακρύνουν εύκολα οι αμυντικοί της Ζακύνθου.

16:36

80': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Κέρκυρα. Ο Καρντόσο στη θέση του Κόντου.

16:34

78': Δεύτερη αλλαγή και για τη Ζάκυνθο. Ο Μεντούρ στη θέση του Κουρέλλα.

16:33

76': Σέντρα-σουτ Χιντζίδη από τα αριστερά, εύκολα μαζεύει ο Παπαδόπουλος.

16:32

75': Οφσάιντ ο Κρολ. Οριακή η φάση.

16:30

73': Κόρνερ για την Κέρκυρα από τα δεξιά με τον Κόντο, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:28

71': Δευτερή αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Σουάνης αντί του Αρναρέλλη.

16:27

Ο Κόντος βλέπει κενό, σουτάρει από θέση έξω δεξιά, περίπου πέντε μέτρα από την περιοχή, δεξί δοκάρι και μέσα, 4-0! Διαστάσεις θριάμβου πλέον για την ομάδα του Αλέξανδρου Βοσνιάδη.

16:26

70': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:24

68': Ο Αρναρέλλης άφησε από τα δεξιά για τον Μπαλντοβαλίεφ, σουτ λίγο έξω από την περιοχή, αουτ.

16:21

65': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Φάμπιο αντί του Ζορμπά.

16:18

62': Αλλαγή για τη Ζάκυνθο. Ο Ν. Πέττας στη θέση του Ζέλιου.

16:16

Φάουλ με τον Χιντζίδη, ο οποίος εκτελεί απευθείας από τα 35 μέτρα και δεξιά, πραγματική βολίδα στο αριστερό "γάμα¨και 3-0.

16:16

60': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:15

59': Κίτρινη κάρτα στον Ζέλιο.

16:14

Σέντρα Ζορμπά από τα αριστερά, ο Μπαλντοβαλίεφ στρώνει από το ύψος του πέναλτι και ο Γκόμες με σουτ κάνει το 2-0.

16:14

58': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:12

55': Ο Ζαΐρι κάνει τη σέντρα-σουτ από θέση έξω δεξιά, ο Κρολ επειχειρεί την προβολή, αλλά ο Κουτζαβασίλης είναι σε επίκαιρη θέση και μπλοκάρει.

16:07

50': Κόρνερ για την Κέρκυρα, Εκτελεί από τα δεξιά ο Ζορμπάς, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:05

48': Κίτρινη κάρτα στον Κρολ.

16:04

47': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Χιντζίδης από τα αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Ζορμπά, διαγώνιο σουτ από τα δεξιά, άουτ η μπάλα.