1
21:24

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:23

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ σε ματς που είχε και μία αποβολή για την κάθε ομάδα. Βαθμός Ευρώπης για τον Πανιώνιο.

21:20

90'+2: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Εξαιρετική αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, αργεί να δώσει την μπάλα ο Ανσαριφάρντ, τελικά το κάνει, αλλά ο Περιστερίδης αποκρούει το πλασέ του Καραμάνου.

21:19

90'+1: Κίτρινη στον Οικονόμου.

21:19

21:18

90': Γιάκος και Ηλιάδης μπαίνουν, Ναδάλες και Ίλιτς βγαίνουν για τον ΠΑΣ.

21:16

Αποβάλλεται από τον πάγκο του ΠΑΣ ο Δημήτρης Νιαρχάκος, διευθυντής του ποδοσφαιρικού τμήματος.

21:13

Η μπάλα έμεινε για σχεδόν ένα λεπτό στην περιοχή του ΠΑΣ μετά το φάουλ του Ανσαριφάρντ, έφτασε τελικά από τις κόντρες στον Καραμάνο κι εκείνος πλάσαρε από μέσα αριστερά στην απέναντι γωνία.

21:13

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

21:12

83': Στα σώματα η απευθείας εκτέλεση του Ανσαριφάρντ.

21:11

83': Φάουλ σε πολύ καλή θέση κερδίζει ο Τασουλής για τον Πανιώνιο.

21:07

79': Απευθείας εκτέλεση από τον Ίλιτς, πάνω από τα δοκάρια φεύγει η μπάλα.

21:06

78': Αποβάλλεται και ο Ρισβάνης για αχρείαστο μαρκάρισμα.

21:05

76': Κίτρινη στον Ανσαριφάρντ.

21:04

76': Αποβάλλεται ο Μανιάς, ο οποίος είναι εκτός εαυτού. Ήταν η δεύτερη κίτρινη για εκείνον.

21:03

Νεύρα μεταξύ Μανιά και Ανσαριφάρντ, τους σταματούν οι συμπαίκτες τους.

21:02

74': Κίτρινη στον Μανιά.

20:59

Προσπαθεί να αυξήσει την πίεσή του ο Πανιώνιος.

20:56

67': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Καρανίκας βγάζει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ναδάλες κάνει αμέσως το σουτ και στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Διούδη.

20:54

65': Κίτρινη στον Ρισβάνη.

20:53

64': Χαλκιαδάκης αντί Σιώπη για τον Πανιώνιο. Πονά στον αστράγαλο ο δεύτερος και γι' αυτό βγήκε.

20:49

60': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Κόρμπος από την εκτέλεση του Ίλιτς.

20:48

59': Τζανδάρης αντί Καθάριου για τον Πανιώνιο.

20:47

Προσπαθεί να ενθαρρύνει ο κόσμος τους Γιαννιώτες βλέποντας ότι ο Πανιώνιος επιχειρεί να πάρει τον έλεγχο.

20:43

Ξανά κάτω ο Καθάριος, δύσκολα θα συνεχίσει.

20:42

Στο έδαφος ο Καθάριος, μικρή διακοπή.

20:38

Καλύτερα έχει μπει ο ΠΑΣ.

20:34

46': Ανσαριφάρντ αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

20:34

20:31

20:17

20:15

20:14

Προσπαθεί να ξεμαρκαριστεί ο Μπακασέτας, αλλά αυτό δεν είναι εύκολο.

20:11

Εντελώς μοιρασμένη η κατοχή μπάλας, στο 50-50%.

20:07

37': Κίτρινη στον Σκόνδρα.

20:06

Μία ακόμη λάθος πάσα από τον Κόρμπο, ο οποίος πολύ εύκολα πουλά την μπάλα.

20:03

Έχει οπισθοχωρήσει ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος είναι εμφανές πως θα ψάξει τις αντεπιθέσεις πλέον.

19:59

Εκνευρισμένος ο Ουζουνίδης με αυτά που βλέπει από τους παίκτες του.

19:56

Νέα διακοπή, στο έδαφος ο Μπακασέτας.

19:54

Απευθείας κόρνερ από τον Ίλιτς! Τραγική η αντίδραση του Διούδη, κάκιστη η τοποθέτηση του Κόρμπου, που όφειλε να είναι στο πρώτο δοκάρι.

19:53

23': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

19:52

Στο έδαφος ο Σιώπης, προσωρινή διακοπή.

19:51

21': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Ο Ίλιτς το εκτελεί, ο Μιχαήλ παίρνει την κεφαλιά και ο Καραμάνος διώχνει.

19:49

Δεν ρισκάρει καμία εκ των δύο ομάδων και γι' αυτό δεν έχουμε και τελικές εκτός από τα δύο σουτ που έγιναν νωρίς.

19:45

Πατά καλύτερα ο Πανιώνιος όσο περνούν τα λεπτά.

19:41

Δεν υπάρχει ιδιαίτερος ρυθμός στο ματς.

19:39

9': Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους. Ο Μιχαήλ παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Μπακασέτα. Κρίνει ο διαιτητής ότι είναι πολύ κοντά και γι' αυτό δεν το δίνει. Δεν έχει πάντως κολλητό το χέρι του.

19:34

4': Σουτάρει από μακριά ο Βλάχος, άουτ φεύγει η μπάλα.

19:32

2': Μακρινό σουτ του Καρανίκα, πέφτει και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Διούδης.

19:31

19:28

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:26

Για τον ΠΑΣ αυτό το ματς είναι τελικός, καθώς μόνο με νίκη μπορεί να ονειρεύεται ευρωπαϊκά. Βέβαια και οι δύο ομάδες δεν είναι σίγουρο ότι θα καταφέρουν να πάρουν άδεια.

19:23

Από νίκη επί της Ξάνθης προέρχονται οι Νεοσμυρνιώτες που γνωρίζουν ότι αν πάρουν βαθμό στους "Ζωσιμάδες" κλειδώνουν εκτός απροόπτου τη συμμετοχή τους στα πλέι οφ.

19:19

Σε πολύ καλή κατάσταση οι Ηπειρώτες που προέρχονται από τρεις σερί νίκες. Η τελευταία ήταν στη Μυτιλήνη επί της Καλλονής.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Πανιώνιο ξεκινά στις 19.30

Περιστερίδης, Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Καρανίκας, Ναδάλες, Τσουκαλάς, Ακόστα, Λίλα, Ίλιτς, Μανιάς.
Αναπ: Πασχαλάκης, Νικολιάς, Κοζορώνης, Ηλιάδης, Γιάκος, Μπέριος, Κούτρης
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διούδης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Καθάριος, Μπακασέτας, Μασούρας, Καραμάνος.
Αναπ: Παπαδόπουλος, Ανσαριφάρντ, Τζανδάρης, Αργυρόπουλος, Μπαργκάν, Χαλκιαδάκης, Πατσατζόγλου
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας) Βοηθοί: Νταλούκας (Τρικάλων), Κουρέντας (Τρικάλων) 4ος: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)