22/09/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2024 - 14:00

Θρίλερ με νικήτρια την Καλαμάτα στα Περιβόλια…

Η «Μαύρη Θύελλα» πήρε τεράστιο διπλό (1-2) με ανατροπή επί των Χανίων στην πρεμιέρα της SL2

Μίλησε στο τέλος και πήρε σούπερ διπλό η Καλαμάτα! Η «Μαύρη Θύελλα» πέρασε με 1-2 από τα Περιβόλια, νικώντας με ανατροπή τα Χανιά στην πρεμιέρα του 2ου Ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2 την Κυριακή (22/9/2024).

Έτσι το ξεκίνημα της ομάδας του Νίκου Αναστόπουλου είναι ιδανικό στο πρωτάθλημα, καθώς στην Καλαμάτα έχουν θέσει εξ αρχής στόχο ανόδου!

Το ματς είχε δύο όψεις με το α’ ημίχρονο να ανήκει στα Χανιά, τα οποία ήταν καλύτερα και προηγήθηκαν δίκαια με 1-0 στο 23’ με κεφαλιά του Τσέλιου, στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, ωστόσο, τα δεδομένα άλλαξαν… Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές, πήραν τα ηνία, πίεσαν και ισοφάρισαν αρχικά στο 76’ με σουτ του Μόρσεϊ. Η Καλαμάτα συνέχισε να πιέζει και τελικά πήρε το τρίποντο με σουτ του Ντιγκινί στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων…

ΧΑΝΙΑ (Δημήτρης Σπανός): Σαφαρίκας, Στεπίνσκι (82' Πινακάς), Γκμπενιόν, Γκοράνοφ, Προβυδάκης, Παχής (68′ Αρτουντουάγκα), Μουνάφο, Λεμονής, Τσέλιος, Μανουσάκης, Μάλτσι (64′ Κόλα).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νίκος Αναστόπουλος): Κότσαρης, Ουές (68′ Βασιλαντωνόπουλος), Βαλεριάνος, Στρούγγης, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης (46′ Μουστακόπουλος), Αναστασόπουλος (74′ Γρίβας), Ριένστρα (46' Μόρσεϊ), Μορέιρα, Παμλίδης (46′ Ντιγκινί), Αλγκαρανιάζ.