4
21:25

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:23

Η ΑΕΚ κερδίζει με 0-4 την Ίντερ ντ' Εσκάλδες και με συνολικό σκορ 8-3 προκρίνεται στον γ' προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ όπου θα αντιμετωπίσει τη Νόα που στο πρώτο ματς διέλυσε με 7-0 την Σλιέμα Γουόντερερς και έχει κάνει διαδικαστική τη ρεβάνς.

21:14

Ο Λιβάι Γκαρσία κερδίζει την κόντρα και με σουτ μέσα από την περιοχή ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 0-4. Τρίτο προσωπικό τέρμα για τον επιθετικό του «Δικεφάλου».

21:14

86': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:12

84': Σκοράρει ο Λιβάι Γκαρσία αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

21:11

Ο Άμραμπατ εφορμά στην περιοχή από τα δεξιά και με δυνατό σουτ νικά τον Μουνιόθ για το 0-3.

21:11

83': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:10

81': Αλλαγή οι γηπεδούχοι. Χέρμαν αντί Τόρες.

21:09

81': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Χατζισαφί, μέσα ο Ρότα. Έξω και ο Φερνάντες για να μπει ο Άμραμπατ.

21:09

81': Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες.

21:06

78': Φάση οι γηπεδούχοι! Ο Σιμάνσκι δεν διώχνει, ο Μπερλάνγκα πλασάρει από κοντά αλλά ο Στρακόσα αποκρούει.

21:05

77': Κόρνερ για την Ίντερ ντ' Εσκάλδες από τα δεξιά, διώχνει ο Μουκουντί.

21:03

75': Σάντσεθ αντί Γκαγέγκο για τους γηπεδούχους.

21:02

Εκτελείται το κόρνερ, διώχνει προσωρινά η άμυνα των γηπεδούχων, η μπάλα καταλήγει στον Χατζισαφία που βρίσκει στην πλάτη της άμυνας τον Λιβάι Γκαρσία οποίος κοντρολάρει και με ωραίο τελείωμα γράφει το 2-0.

21:02

74': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:01

73': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά με τον Φερνάντες.

21:01

72': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κοϊτά παίρνει τη θέση του Γκατσίνοβιτς.

20:59

72': Κόρνερ οι γηπεδούχοι από τα δεξιά, βγάζει την άμυνα η Ένωση.

20:56

Επιστρέφουν οι δύο ομάδες και έχουμε ξανά παιχνίδι.

20:55

67': Μικρή διακοπή για ανάσες δροσιάς.

20:53

65': Οφσάιντ ο Λιβάι Γκαρσία, ήταν εκτεθειμένος.

20:53

65': Μεγάλη στιγμή για την ΑΕΚ! Ο Φερνάντες γυρίζει από τα δεξιά προς το πέναλτι για τον αμαρκάριστο Μάνταλο που πλασάρει άουτ.

20:47

60': Λόπεθ αντί Μαρτίνεθ και Αντρέου αντί Μπουχάρμα για τους γηπεδούχους.

20:47

59': Φάση για την Ίντερ ντ' Εσκάλδες! Σέντρα Μπερλάνγκα από τα αριστερά, κεφαλιά μόνος του ο Μπουχάρμα λίγο έξω.

20:44

56': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Μάνταλος αντί Γιόνσον που δέχτηκε ένα σκληρό μαρκάρισμα και βγήκε έξω κουτσαίνοντας.

20:39

51': Κόρνερ για την Ίντερ ντ' Εσκάλδες από τα δεξιά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Στρακόσια.

20:38

50': Κίτρινη κάρτα στον Γιόνσον για διαμαρτυρία.

20:36

49': Κόρνερ από τα δεξιά για τους φιλοξενούμενους με τον Γκατσίνοβιτς, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:33

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

20:19

Η Ένωση πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη με 0-1 με το γκολ του Λιβάι Γκαρσία στο 29'.

20:18

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

20:18

45+3': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιούμπισιτς στρώνει στον Γιόνσον που κάνει το συρτό σουτ από τα όρια της περιοχής, λίγο έξω η μπάλα.

20:16

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:13

44': Νέα ευκαιρία για την Ίντερ ντ' Εσκάλδες, με τον Στρακόσα να λέει ξανά «όχι» σε δυνατό σουτ του Μπερλάνγκα μέσα από την περιοχή.

20:13

43': Το κόρνερ εκτελείται όμως περνά ανεκμετάλλευτο.

20:12

43': Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους! Ο Ντε λα Τόρε σουτάρει με το δεξί, εκτινάσσεται στα αριστερά και κάνει σπουδαία επέμβαση σε κόρνερ ο Στρακόσα.

20:11

42': Σουτ Λιούμπισιτς έξω από την περιοχή και δεξιά, ψηλά άουτ.

20:10

40': Κίτρινη κάρτα στον Γκιγιόμ Λοπέζ.

20:09

36': Πιο απευλευθερωμένα παίζουν πλέον οι «κιτρινόμαυροι».

20:01

Στην πρώτη της καλή στιγμή στο παιχνίδι η Ένωση σκοράρει και κάνει πιο εύκολη την υπόθεση πρόκριση.

19:59

Ο Λιβάι Γκαρσία κουβαλάει τη μπάλα, φτάνει στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με αριστερό συρτό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

19:59

29': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:56

Χωρίς αρχή, μέση και τέλος η ΑΕΚ. Δεν μπορεί να κάνει φάσεις...

19:55

Στο λεπτό το παιχνίδι συνεχίζεται.

19:53

24': Μικρή διακοπή για cooling break.

19:52

23': Κίτρινη κάρτα στον Χατζισαφί.

19:48

18': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

19:48

18': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Σουτ του Μπερλάνγκα από τα δεξιά της περιοχής, κοντράρει στον Χατζισαφί και στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Στην επαναφορά ο Ντε λα Τόρε σουτάρει, ο Βίντα την κόντρα, επέμβαση Στρακόσα, στο δοκάρι και κόρνερ.

19:47

18': Σέντρα του Λιβάι Γκαρσία από τα δεξιά, απευθείας άουτ.

19:40

Αρκετός ο ήλιος στο γήπεδο, δυσκολεύει την ορατότητα των παικτών.

19:36

Η ΑΕΚ έχει αρκετά ψηλά τις γραμμές της και πιέζει...

19:33

3': Σουτ του Φερνάντες με το αριστερό από θέση μέσα δεξιά, κοντράρει.

19:32

1': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

19:31

Και φίλοι της ΑΕΚ στο γήπεδο, περίπου 250.

19:30

19:25

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:20

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα θα παραταχθεί με αρκετές απουσίες καθώς οι Πινέδα, Ελίασον και Γαλανόπουλος έχουν προσβληθεί από ίωση, ο Μπρινιόλι είναι τραυματίας ενώ εκτός ευρωπαϊκής λίστας είναι οι Λαμέλα, Περέιρα, Τσούμπερ και Οντουμπάτζο (ο τελευταίος είναι και άρρωστος). Εκτός εντεκάδας έμεινε την τελευταία στιγμή και ο Ρότα λόγω ιλίγγου.

19:14

Η Ένωση καλείται να «καθαρίσει» την υπόθεση πρόκριση, έχοντας προβάδισμα ενός τέρματος μετά το 4-3 στην Opap Arena, σε ένα ματς που βρέθηκε να προηγείται με 4-0 αλλά χαλάρωσε στο τελευταίο 20λεπτο και δέχθηκε τρία γκολ.

19:09

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε τον αγώνα ρεβάνς ανάμεσα στην Ίντερ ντ' Εσκάλδες και την ΑΕΚ για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Μουνιόθ, Γκαγέγκο, Τόρες, Φέχερ, Πουέντες, Μαρτίνεθ, Μπουχάρμα, Αλόνσο, Μπερλάνγκα, Ντε λα Τόρε, Γκιγιόμ Λοπέζ.
Αναπ: Κόκα, Σάντσεθ, Αντρέου, Χέρμαν, Αντούνες, Λόπεθ, Κρουζ.
Στρακόσα, Βίντα, Χατζισαφί, Κάλενς, Μουκουντί, Γιόνσον, Σιμάνσκι, Φερνάντες, Γκατσίνοβιτς, Λιούμπισιτς, Λιβάι Γκαρσία.
Αναπ: Αγγελόπουλος, Θεοχάρης, Πήλιος, Άμραμπατ, Κοϊτά, Ρότα, Μάνταλος, Μήτογλου.
Ρέφερι: Μπέρκα (Τσεχία) Βοηθοί: Βλτσεκ (Τσεχία), Μάχατς (Τσεχία) 4ος: Πετσχάνετς (Τσεχία)