1
23:32

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:31

Γκέλα για την ΑΕΚ που μένει στο 1-1 κόντρα στη Λαμία η οποία έφτασε πολύ κοντά στο να πανηγυρίσει την πρώτη νίκη στην ιστορία της κόντρα στην Ένωση.

23:30

Φινάλε στο ματς.

23:29

90+5': ΔΟΚΑΡΙ η ΑΕΚ! Τρομερό σουτ του Κοϊτά, η μπάλα παίρνει ανάποδα φάλτσα και σταματά στη συμβολή.

23:28

90+5': Σέντρα Μάνταλου από τα δεξιά, κεφαλιά ο Λιβάι Γκαρσία λίγο έξω.

23:26

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Φουρτάδο.

23:25

90+2': Γύρισμα του Ελίασον από τα δεξιά, η μπάλα βρίσκει στον Κόστιτς, στη συνέχεια στο δοκάρι και βγαίνει κόρνερ που δεν φέρνει κάτι για την Ένωση.

23:24

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:23

90': Αθανασακόπουλος αντί Δοϊρανλή και Σιμόντι αντί Μέκιτς για τους Φθιώτες.

23:20

Καλοτραβηγμένο φάουλ του Λαμέλα από τα δεξιά, ο Μουκουντί στην καρδιά της άμυνας της Λαμίας παίρνει την κεφαλιά και ισοφαρίζει σε 1-1.

23:20

88': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

23:20

86': Κίτρινη κάρτα στον Τερεζίου.

23:18

85': Κόρνερ για την Ένωση από τα αριστερά με τον Μάνταλο, δεν φέρνει κάποιο όφελος ούτε αυτό.

23:17

83': Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρινγκ αφήνει τη θέση του στον Τερεζίου.

23:15

81': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Ελίασον, τίποτα.

23:13

Έχει αγχωθεί η ΑΕΚ και κάνει εύκολα λάθη...

23:11

78': Ο Τσούμπερ αντικαθιστά τον Λιούμπισιτς.

23:11

78': Από μία κίτρινη κάρτα σε Μάνταλο και Μπικόβ για έναν διαπληκτισμό που είχαν.

23:09

77': Αλλαγές η Λαμία. Σάντμπεργκ αντί Αντράντε και Ντεντάκης αντί Σαραμαντά.

23:09

76': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Αντράντε.

23:08

75': Ο Οντουμπάτζο επιχειρεί το σουτ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Κόστιτς.

23:05

71': Νέο σουτ από τον Οντουμπάτζο, ψηλά.

23:03

70': Φάση για την ΑΕΚ! Μονοκόμματο σουτ από τον Λαμέλα, πάνω από την εστία.

23:01

69': Έξω ο Σιμάνσκι, μέσα ο Μάνταλος. Βγαίνει και ο Ρότα για να μπει ο Οντουμπάτζο.

23:01

67': Ώρα για το δεύτερο cooling break...

23:01

66': Σουτ του Κοϊτά έξω από την περιοχή, στο πλαϊνό δίχτυ η μπάλα, έξω.

22:59

66': Οφσάιντ ο Πήλιος, ήταν εκτεθειμένος.

22:58

65': Σε διπλή ζώνη άμυνας οι φιλοξενούμενοι, λογικό...

22:55

61': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εξαιρετική κάθετη του Λαμέλα για τον Λιβάι Γκαρσία, βγαίνει έγκαιρα ο Κόστιτς και του βάζει ξανά το «στοπ» κερδίζοντας και το άουτ.

22:51

58': Λαμέλα αντί Πινέδα και Ελίασον αντί Άμραμπατ για την ΑΕΚ.

22:47

53': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάι Γκαρσία κερδίζει τις κόντρες και εκτελεί φάτσα με τον Κόστιτς που κάνει σπουδαία επέμβαση.

22:42

49': Κίτρινη κάρτα στον Κόστιτς για καθυστέρηση.

22:41

47': Ο Κοϊτά ελευθερώνεται έξω από την περιοχή και δοκιμάζει το σουτ, άουτ.

22:38

Σέντρα στο β' ημιχρονο, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

22:21

Η Λαμία κάνει την έκπληξε μέχρι στιγμής στη Νέα Φιλαδέλφεια καθώς προηγείται με 0-1 της ΑΕΚ χάρη στο γκολ του Φουρτάδο στο 39'.

22:21

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

22:20

45+5': Εκτελεί ο Πήλιος, η μπάλα φτάνει στον Λιβάι Γκαρσία που σουτάρει ψηλά.

22:20

45+5': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά.

22:17

45+1': Φάουλ του Πήλιου από τον άξονα, αμαρκάριστος ο Λιβάι Γκαρσία κάνει τη κεφαλιά ψαράκι αλλά αστοχεί.

22:15

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

22:12

Δεν υπάρχει κάτι, μετράει κανονικά το γκολ...

22:11

Τσεκάρεται η φάση από το VAR για χέρι του Ρινγκ πριν από το γκολ.

22:09

Στην πρώτη επίσκεψή τους στην περιοχή της ΑΕΚ, οι φιλοξενούμενοι σκοράρουν. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σαραμαντά με πάσα, η μπάλα φτάνει στον Φουρτάδο που με υπέροχο πλασέ από θέση μέσα δεξιά γράφει το 0-1.

22:09

39': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

22:07

37': Σέντρα Άμραμπατ από τα δεξιά, χωρίς τύχη η κεφαλιά του Πινέδα.

22:02

32': Στο τείχος η εκτέλεση από τον Λιβάι Γκαρσία.

22:01

31': Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο κερδίζει η ΑΕΚ. Περίπου 3 μέτρα έξω από την περιοχή και δεξιά...

21:58

28': Δεν έφερε κάποιο αποτέλεσμα η εκτέλεση του κόρνερ από τον Πήλιο...

21:57

28': Συνέχεια στο ματς, με κόρνερ για τους «κιτρινόμαυρους» από τα αριστερά.

21:56

26': Μικρή διακοπή για cooling break...

21:55

26': Φάση για την ΑΕΚ! Βολίδα του Κοϊτά έξω από την περιοχή και αριστερά, ο Κόστιτς απογειώνεται και διώχνει σε κόρνερ.

21:51

22': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερα, με τον Πήλιο, βγαίνει η άμυνα από τον Δοϊρανλή.

21:50

20': Η Ένωση κυκλοφορεί τη μπάλα και προσπαθεί να δημιουργήσει φάσεις όμως οι φιλοξενούμενοι αμύνονται υποδειγματικά για την ώρα.

21:45

15': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Άμραμπατ εκτελεί το κόρνερ, ο Μουκουντί παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Κόστιτς πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει.

21:44

15': Τρίτο κόρνερ για την ΑΕΚ. Από τα δεξιά θα εκτελεστεί...

21:42

12': Κόρνερ από τα αριστερά για την Ένωση με τον Πήλιο, δεν αποφέρει κάτι.

21:39

9': Ο Άμραμπατ πάει να κάνει το σουτ με το δεξί από καλή θέση, εντός περιοχής, αλλά πιάνει... αέρα.

21:38

8': Φάουλ - γέμισμα του Μέκιτς από τον άξονα, διώχνει με το κεφάλι ο Λιβάι Γκαρσία.

21:35

6': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, με πάσα η εκτέλεση από τον Λιουμπισιτς για τον Ρότα, που σεντράρει αλλά βγαίνει και μαζεύει ο Κόστιτς.

21:30

Και έχουμε σέντρα...

21:27

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο υπό τους ήχους του ύμνου της ΑΕΚ.

21:23

Δεν είναι γεμάτο το γήπεδο ωστόσο ο κόσμος είναι περισσότερος απ' ότι στο ματς με τη Νόα τον Δεκαπενταύγουστο.

21:21

Οι «κιτρινόμαυροι» έχουν αντιμετωπίσει σε 8 αναμετρήσεις τη Λαμία εντός έδρας και μετρούν ισάριθμες νίκες. Μάλιστα, δεν έχουν δεχθεί ούτε γκολ από την αντίπαλό τους.

21:15

Οι Φθιώτες στον αντίποδα, που προέρχονται από σημαντικό «διπλό» με 0-1 επί του Παναιτωλικού, γνωρίζουν ότι είναι το αουτσάιντερ και θα κατέβουν στο γήπεδο με το πλεονέκτημα ότι δεν έχουν να χάσουν τίποτα.

21:10

Μετά το άνετο 3-0 κόντρα στον ΟΦΗ, η ΑΕΚ έχει ως μοναδικό στόχο το 2/2 προκειμένου να πάει αλώβητη στη Λιβαδειά την επόμενη αγωνιστική.

21:04

Ο αγώνας στην Opap Arena θα ξεκινήσει σε περίπου 25 λεπτά.

21:01

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας από τη Νέα Φιλαδέλφεια! Είμαι ο Σταύρος Ιωαννάτος και θα δούμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα ΑΕΚ - Λαμία για τη 2η «στροφή» της Σούπερ Λίγκας 1.

Στρακόσια, Ρότα, Πήλιος, Βίντα, Μουκουντί, Σιμάνσκι, Πινέδα, Άμραμπατ, Κοϊτά, Λιούμπισιτς, Λιβάι Γκαρσία.
Αναπ: Θεοχάρης, Γκατσίνοβιτς, Λαμέλα, Τσούμπερ, Κάλενς, Ελίασον, Μάνταλος, Οντουμπάτζο, Περέιρα.