3
20:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

20:54

Η ΑΕΚ επικρατεί με 0-3 του Λεβαδειακού επιστρέφοντας στα τρίποντα. Στους 7 βαθμούς πλέον η Ένωση, μένουν στον 1 οι Βοιωτοί.

20:53

Τελευταίο σφύριγμα στο ματς.

20:50

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:50

Όλα καλά με τους δύο ποδοσφαιριστές και το ματς συνεχίζεται.

20:49

89': Σύγκρουση κεφάλι με κεφάλι Μεχία και Μάνταλου. Δέχονται αμφότεροι τις πρώτες βοήθειες.

20:46

86': Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για φάουλ στον Μάνταλο.

20:45

86': Κίτρινη κάρτα στον Ρόμο για χτύπημα στον Μουκουντί.

20:43

83': Και κίτρινη κάρτα στον Γκατσίνοβιτς για τον πανηγυρισμό του. Κλώτσησε το σημαιάκι του κόρνερ.

20:42

Ο Μάνταλος σεντράρει από τα δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι ο Γκατσίνοβιτς παίρνει την κεφαλιά, λάθος υπολογισμός από τον Γκροφ, στο οριζόντιο και μέσα η μπάλα για το 0-3.

20:42

82': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:40

81': Διπλή αλλαγή για την Ένωση. Μάνταλος αντί Σιμάνσκι και Φερνάντες αντί Λαμέλα.

20:36

76': Ωραία σέντρα του Ρότα από τα δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι ο Τσάπρας προλαβαίνει προ του Γκατσίνοβιτς και απομακρύνει.

20:34

74': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ελίασον αντικαθίσταται από τον Πινέδα.

20:33

Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός του αγώνα, με την ΑΕΚ πάντως να έχει τον απόλυτο έλεγχο.

20:32

72΄: Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Πλέγας, μέσα ο Μεχία.

20:29

69': Ρόμο και Γιοκέ στις θέσεις των Όζμπολτ και Πεντρόζο αντίστοιχα για τους γηπεδούχους.

20:25

65': Περέιρα αντί Λιούμπισιτς και Γκατσίνοβιτς αντί Κοϊτά για την ΑΕΚ.

20:22

62': Λαμέλα, Λιούμπισιτς και Λιβάι Γκαρσία συνεργάζονται ωραία, με τον τελευταίο να πλασάρει από το ύψος της περιοχής αλλά να μη βρίσκει στόχο.

20:18

58': Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Λαμαράνα αφήνει τη θέση του στον Τσοκάι και ο Γιαννιώτας στον Συμελίδη.

20:17

57': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ρότα για φάουλ στον Γιαννιώτα.

20:16

56': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά με τον Κοϊτά, στα χέρια του Γκροφ η μπάλα.

20:13

Βαθιά μπαλιά του Πήλιου για τον Λιβάι Γκαρσία, που βρίσκει δεξιά τον Ελίασον με τον Σουηδό εξτρέμ να συγκλίνει προς τα μέσα και με σουτ, που βρίσκει και λίγο στο κεφάλι του Λιάγκα, να σκοράρει για το 0-2.

20:13

53': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:07

47': Σουτ Πεντρόζο απέξω, άουτ.

20:04

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

19:48

Η ΑΕΚ βρήκε το γκολ με τον Κοϊτά και πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη με 0-1.

19:48

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, Λεβαδειακός - ΑΕΚ 0-1.

19:48

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

19:47

Ο Κοϊτά ελίσσεται μέσα στην περιοχή και με έναν δεξί «κεραυνό» νικάει τον Γκροφ γράφοντας το 0-1.

19:46

45': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:42

40': Προσπαθεί η ΑΕΚ να κάνει φάσεις αλλά η άμυνα του Λεβαδειακού δεν της αφήνει χώρους.

19:37

36': Κόρνερ για την Ένωση από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:36

35': Κίτρινη κάρτα στον Πεντρόζο.

19:35

34': Διπλή φάση για τους γηπεδούχους! Ο Όζμπολτ φέρνει μπροστά του τη μπάλα με τακουνάκι, με τον Στρακόσια να πέφτει στα πόδια του και να διώχνει. Στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Τσάπρα φεύγει ψηλά.

19:32

30': Ο Κοϊτά από τα αριστερά πασάρει στον Λιούμπισιτς που εκτελεί με τη μία όμως ο Γκροφ μπλοκάρει.

19:28

27': Κόρνερ για τους φιλοξενουμενους από τα δεξιά με τον Κοϊτά, στο πρώτο δοκάρι διώχνει ο Λιάγκας.

19:24

23': Σέντρα Γιαννιώτα από τα δεξιά, απομακρύνει σωτήρια ο Μουκουντί.

19:18

16': Από τα αριστερά η εκτέλεση του κόρνερ, διώχνει μετά βίας η άμυνα της ΑΕΚ.

19:17

Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι για χέρι του Μουκουντί αλλά η φάση ελέγχθηκε από το VAR και δεν υπήρξε κάποια υπόδειξη. To ριπλέι, πάντως, δεν δικαιώνει τους διαιτητές, καθώς υπάρχει παράβαση με το χέρι του αμυντικού της ΑΕΚ να είναι εμφανώς σε προέκταση του σώματος του.

19:17

15': Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Στρακόσια κάνει τραγικό λάθος, δίνοντας πάσα στον Όζμπολτ που τον περνάει και πλασάρει αλλά ο Μουκουντί διώχνει προ κενής εστίας σε κόρνερ.

19:13

12': Κίτρινη κάρτα στον Λαμέλα για δυνατό μαρκάρισμα στον Γιαννιώτα.

19:11

Δεν είναι σε καλή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος...

19:09

7': Ο Ελίασον βρίσκει μέσα στην περιοχή τον Ρότα αλλά ο Λιάγκας του βάζει την κόντρα κερδίζοντας και το άουτ.

19:04

2': Γύρισμα του Πήλιου από τα αριστερά, απευθείας έξω η μπάλα.

19:02

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

18:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:52

Ηλιόλουστος ο καιρός στη Λιβαδειά, με τον κόσμο στις εξέδρες του γηπέδου να είναι αρκετός και στη πλειοψηφία του φίλοι της ΑΕΚ.

18:48

Από τις 20/12/1987 που αναμετρήθηκαν οι δύο ομάδες για πρώτη φορά στην ιστορία τους, μέχρι και σήμερα έχουν διεξαχθεί συνολικά 17 ματς με γηπεδούχο τον Λεβαδειακό. Σε αυτά υπάρχουν 10 νίκες της Ένωσης, 2 των Βοιωτών και 5 ισοπαλίες.

18:44

Οι «κιτρινόμαυροι» από την άλλη, μετρούν 4 πόντους και στοχεύουν στην επιστροφή στις νίκες μετά το «στραβοπάτημα» και το 1-1 με τη Λαμία στη Νέα Φιλαδέλφεια.

18:40

Οι Βοιωτοί έχουν 1 βαθμό και προέρχονται από την ήττα, αλλά με αξιοπρεπή εμφάνιση, με 1-0 από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.

18:38

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας και καλό μήνα! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα Λεβαδειακός - ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.