1
23:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:53

Ο Παναθηναϊκός μένει στο 1-1 με τη Μπόρατς Μπάνια Λόυκα στο πρώτο του παιχνίδι στη League Phase του Κόνφερενς Λιγκ έχοντας ευκαιρίες, μεταξύ των οποίων και δοκάρι, για να πάρει τους τρεις βαθμούς.

23:51

Σφυρίζει τη λήξη ο διαιτητής και διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους που δεν κράτησε καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις.

23:50

Μέσα το ιατρικό τιμ για τις πρώτες βοήθειες και ξανά ματς...

23:49

Στο έδαφος τραυματισμένος ο Σισκόβσκι, θα παίξουν και με το χρόνο τώρα οι γηπεδούχοι.

23:47

90+1': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Ουναΐ σεντράρει από κεντρικά και η κεφαλιά του Ιωαννίδη φεύγει ελάχιστα άουτ.

23:46

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

23:46

90': Σουτ απέξω του Τσάβιτς, απελπιστικά άστοχο.

23:43

88': Τσάβιτς και Μάρτσετιτς αντικαθιστούν τους Σάβιτς και Ντεσπότοβιτς αντίστοιχα για τους γηπεδούχους.

23:42

86': Κίτρινη κάρτα στον Ίνγκασον για διαμαρτυρία.

23:41

85': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά με τον Μαντσίνι, κεφαλιά του Ιωαννίδη, άουτ.

23:41

85': Δυνατό γύρισμα του Μλαντένοβιτς από τα αριστερά, κόντρα και κόρνερ.

23:40

Έχει δυναμώσει η βροχή...

23:38

82': Κίτρινη κάρτα στον Κουλάσιν για σκληρό φάουλ στον Μλαντένοβιτς. Μέχρι και κόκκινη σήκωνε το μαρκάρισμα...

23:37

82': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά με τον Μαντσίνι, βγάζουν την άμυνα οι παίκτες της Μπόρατς Μπάνια Λούκα.

23:34

78': Κλείνει τις κινήσεις του ο Ντιέγκο Αλόνσο. Μαντσίνι αντί Μαξίμοβιτς και Αράο αντί Μπακασέτα.

23:33

77': Αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Σρέτσκοβιτς να αντικαθίσταται από τον Χρέλια.

23:31

Έχει ανέβει και πιέζει πολύ το «τριφύλλι».

23:28

72': Κίτρινη κάρτα στον Μαξίμοβιτς για φάουλ στον Κουλάσιν.

23:28

72': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! «Κεραυνός» του Τετέ έξω από την περιοχή, η μπάλα τραντάζει τη δεξιά κάθετη δοκό του Σισκόβσκι.

23:26

70': Μπαλιά στο χώρο του Ουναΐ για τον Ιωαννίδη, βγαίνει έγκαιρα και μαζεύει ο γκολκίπερ των γηπεδούχων.

23:25

69': Ο Ιωαννίδης αντικαθιστά τον Σπόραρ.. Αλλάζει επιθετικό ο Ντιέγκο Αλόνσο...

23:22

67': Νικόλοβ αντί Σκόρουπ και Κβρζιτς αντί Βούκτσεβιτς για τους γηπεδούχους.

23:20

65': Διπλή αλλαγή για το «τριφύλλι». Εκτός γηπέδου Πελίστρι και Τσέριν, στις θέσεις τους Ουναΐ και Τετέ αντίστοιχα.

23:20

64': Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ για χτύπημα στο πρόσωπο του Κουλάσιν.

23:17

62': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπακασέτας βρίσκει κάθετα τον Τζούρισιτς, εκείνος σπάει τη μπάλα για τον αμαρκάριστο Σπόραρ που αστοχεί από θέση βολής.

23:16

60': Κόρνερ από τα δεξιά για τη Μπόρατς Μπάνια Λούκα με τον Σκόρουπ, μπλοκάρει εύκολα ο Ντραγκόφσκι.

23:12

56': Εκτελεί ο Μπακασέτας, πάνω στο τείχος η μπάλα.

23:11

55': Κίτρινη κάρτα στον Ερέρα για φάουλ στον Πελίστρι έξω από την περιοχή και δεξιά. Σε εξαιρετικό σημείο για απευθείας εκτέλεση...

23:09

53': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ ο Σπόραρ από την απέναντι πλευρά. Και ξανά κόρνερ παραχωρούν οι φιλοξενούμενοι που δεν αποφέρει κάτι.

23:08

52': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Σουτ του Ερέρα από τα αριστερά της περιοχής, απογειώνεται ο Ντραγκόφσκι και με τεράστια απόκρουση παραχωρεί κόρνερ.

23:07

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού διαμαρτυρήθηκαν ότι το γκολ προήλθε από φάουλ που δεν ήταν.

23:06

Ο Ερέρα κάνει το γέμισμα από τα αριστερά με εκτέλεση φάουλ και ο Ντεσπότοβιτς με δυνατή κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας του Παναθηναϊκού ισοφαρίζει σε 1-1.

23:06

50': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΟΡΑΤΣ ΜΠΑΝΙΑ ΛΟΥΚΑ!

23:03

47': Κίτρινη κάρτα στον Σκόρουπ για κλάδεμα στον Μπακασέτα.

23:01

Ξεκινάει το δεύτερο μέρος, δεν υπάρχουν αλλαγές από τις δύο ομάδες.

22:46

Ο Παναθηναϊκός προηγείται με 0-1 της Μπόρατς Μπάνια Λούκα με γκολ του Μπακασέτα στο 11'.

22:46

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

22:45

22:44

Δεν υπάρχει παράβαση σύμφωνα με τους VARίστες.

22:43

Τσεκάρεται η φάση για πιθανό χέρι και πέναλτι του Βούκτσεβιτς στο σουτ του Μαξίμοβιτς.

22:43

43': Φάση διαρκείας για τον Παναθηναϊκό! Ο Τσέριν εκτελεί το κόρνερ, σε πρώτο χρόνο ο Μαξίμοβιτς σουτάρει πάνω στον Βούκτσεβιτς ενώ ακολουθούν διαδοχικές προσπάθειες των Πελίστρι, ξανά του Μαξίμοβιτς και Μπακασέτα που σταματούν στα σώματα των γηπεδούχων.

22:42

43': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά.

22:41

Έρχεται σθενοφόρο στο γήπεδο καθώς κάποιος φίλος των γηπεδούχων αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα.

22:38

39': Από τα αριστερά ο Τσέριν κόβει για τον Μπακασέτα που γυρίζει τη μπάλα στην περιοχή, αλλά ο Σκόρουπ του βάζει την κόντρα και διώχνει.

22:35

Έχει ξεκινήσει να βρέχει...

22:30

30': Μετά το γκολ που πέτυχε, ο Παναθηναϊκός δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει τη μπάλα δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να πάρουν μέτρα στο γήπεδο.

22:25

26': Πολύ καλό απευθείας χτύπημα από τον Ντεσπότοβιτς, λίγο πάνω από το αριστερό «παραθυράκι» του Ντραγκόφσκι η μπάλα. Καλή στιγμή αυτή για τη Μπόρατς Μπάνια Λούκα.

22:24

25': Φάουλ αρκετά έξω από την περιοχή αλλά σε σημείο ακόμα και για απευθείας εκτέλεση κερδίζει ο Σάβιτς από τον Τσέριν.

22:23

24': Μακρινό σουτ με το αριστερό από τον Σκόρουπ, στην αγκαλιά του Ντραγκόφσκι η μπάλα.

22:21

21': Σουτ υπό καλές προϋποθέσεις του Κουλάσιν από θέση μέσα δεξιά, άστοχο.

22:18

19': Αδύναμο σουτ του Σάβιτς αρκετά έξω από τη μεγάλη περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Ντραγκόφσκι.

22:16

18': Ο Κώτσιρας επιχειρεί να βρει τον Πελίστρι αλλά η πάσα του είναι δυνατή και φεύγει εκτός τελικής γραμμής.

22:12

12': Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Ο Μπακασέτας πετάει στο χώρο για τον Σπόραρ που από θέση τετ α τετ πλασάρει πάνω στον Σισκόβσκι.

22:11

Υπέροχη συνεργασία Τζούρισιτς, Σπόραρ και Μαξίμοβιτς, με τον Σέρβο αριστερό μπακ να σεντράρει από τα αριστερά και τον Μπακασέτα με μονοκόμματο σουτ από το ύψος του πέναλτι να σκοράρει για το 0-1.

22:10

11': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:09

10': Από τα δεξιά ο Πελίστρι κάνει το γύρισμα, ψάχνοντας τον Τζούρισιτς, όμως ο Καρολίνα.

22:07

7': Οφσάιντ ο Σπόραρ, σωστή υπόδειξη.

22:05

5': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι η εκτέλεση του Μπακασέτα.

22:03

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού έχουν τη μπάλα στα πόδια τους στα πρώτα λεπτά...

22:01

Σέντρα στο ματς.

21:56

Τώρα γίνεται η επίσημη είσοδος των διαιτητών και των δύο ενδεκάδων στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου, που πάντως δεν είναι γεμάτο παρά τα όσα περίμεναν οι άνθρωποι της Μπόρατς Μπάνια Λούκα.

21:53

Στις εξέδρες βρίσκονται και κάτι παραπάνω από 400 οπαδοί του Παναθηναϊκού που έκαναν το ταξίδι από την Ελλάδα για να στηρίξουν την ομάδα τους.

21:50

Σε ό,τι αφορά τη Μπόρατς Μπάνια Λούκα, θα αντιμετωπίσει για δεύτερη φορά φέτος μια ελληνική ομάδα καθώς είχαν προηγηθεί οι αναμετρήσει με τον ΠΑΟΚ για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ στις οποίες είχε παρουσιαστεί ανταγωνιστική αλλά γνώρισε δύο ήττες.

21:45

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε την ευρωπαϊκή του πορεία από τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ όπου αρχικά απέκλεισε τη Μπότεφ Πλόβντιβ με δύο νίκες (2-1 εντός και 4-0 εκτός), ενώ ακολούθησε ο «σκληρός» αποκλεισμός από τον Άγιαξ μετά από μία ανεπανάληπτη διαδικασία των πέναλτι, που προήλθε από σπουδαίο «διπλό» με 1-0 στο Άμστερνταμ. Η τελευταία ευκαιρία ήρθε απέναντι στη Λανς από την οποία ηττήθηκε με 2-1 στο «Φελίξ Μπολάρ» αλλά τη κέρδισε με 2-0 στο ΟΑΚΑ και πήρε το εισιτήριο για τη League Phase του Κόνφερενς Λιγκ.

21:43

Οι «πράσινοι» θέλουν να κάνουν πρεμιέρα με το... δεξί στις ευρωπαϊκές τους υποχρεώσεις προκειμένου να βάλουν από νωρίς βάσεις πρόκρισης αλλά και να αλλάξει το κλίμα μετά τις τελευταίες προβληματικές τους εμφανίσεις, με πιο πρόσφατη την ήττα στο ντέρμπι με την ΑΕΚ με 2-0.

21:39

Η σέντρα στο «Γκράτσκι Στάντιον» θα γίνει σε περίπου 20 λεπτά.

21:36

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στη Μπόρατς Μπάνια Λούκα και τον Παναθηναϊκό για την 1η αγωνιστική της League Phase του Κόνφερενς Λιγκ.

Σισκόβσκι, Βούκτσεβιτς, Ερέρα, Μέγερς, Καρολίνα, Όγκρινετς, Σκόρουπ, Κουλάσιν, Σρέτσκοβιτς, Σάβιτς, Ντεσπότοβιτς.
Αναπ: Μανοΐλοβιτς, Πέγιοβιτς, Νικόλοβ, Ντάτκοβιτς, Πίχλερ, Χρέλια, Ντάγιτς, Σούμπιτς, Κβρζιτς, Τσάβιτς, Βράνιες, Μάρτσετιτς.
Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Μλαντένοβιτς, Ίνγκασον, Σένκεφελντ, Τσέριν, Μαξίμοβιτς, Πελίστρι, Τζούρισιτς, Μπακασέτας, Σπόραρ.
Αναπ: Λοντίγκιν, Λίλο, Μαξ, Ιωαννίδης, Ουναΐ, Τετά, Μαντσίνι, Γεντβάι, Γερεμέγεφ, Μπρέγκου, Μπάλντοκ, Αράο.
Ρέφερι: Μασίγεφ (Αζερμπαϊτζάν) Βοηθοί: Αμπντουλάγεφ (Αζερμπαϊτζάν), Ταλίμποφ (Αζερμπαϊτζάν) VAR: Μιγιό (Γαλλία) AVAR: Μαμάντοφ (Αζερμπαϊτζάν) 4ος: Χαλίγεφ (Αζερμπαϊτζάν)