26/10/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2024 - 17:12

Φρένο στο φινάλε στον Πανιώνιο, γλίτωσε το κάζο η Κηφισιά

Η Παναχαϊκή ισοφάρισε στο τέλος σε 1-1 τους Νεοσμυρνιώτες, ενώ ο Αστέρας Τρίπολης Β' έφυγε με τον βαθμό από το «Ζηρίνειο

Απώλειες για τους πρωτοπόρους στον Νότιο Όμιλο της Σούπερ Λίγκας 2. Το απόγευμα του Σαββάτου (26/10) ούτε η Κηφισιά κατάφερε να πανηγυρίσει τρίποντο ούτε ο Πανιώνιος.

Η πρώτη έσωσε τον βαθμό στο τέλος ισοφαρίζοντας στο τελικό 3-3. Σοκαριστική η εμφάνισή της στο πρώτο ημίχρονο, όπου έχανε με 0-3 από τον Αστέρα Τρίπολης Β'!

Μπουσάι στο 14', Προύντζος στο 27' και Οκό στο 42' είχαν πετύχει τα γκολ για τους φιλοξενούμενους. Δύο τέρματα σημείωσε στο 48' και στο 76' ο Κυριόπουλος, ενώ στις καθυστερήσεις σκόραρε και ο Μίλερ.

Στην Πάτρα ο Πανιώνιος ήταν ανώτερος, προηγήθηκε στο 45' με κεφαλιά του Νοικοκυράκη από κόρνερ του Τσερίσεφ, αλλά στο 90'+4 ο Χρούστινετς έκανε απίστευτο λάθος βρίσκοντας την μπάλα με το χέρι. Το πέναλτι-δώρο εκμεταλλεύτηκε ο Ελευθεριάδης σκοράροντας από την άσπρη βούλα.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Παρασκευή 25 Οκτωβρίου

ΠΟΤ Ηρακλής – Διαγόρας 1-0 (81' Κούστα)

Κυριακή 27 Οκτωβρίου

ΠΑΟΚ Β – ΠΑΣ Γιάννινα (12:00 ΣΚΑΪ, Μακεδονικού)

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – Νίκη Βόλου (15:00 monobala.gr/μονοκάμερο, Α' ΔΑΚ Κατερίνης)

Δευτέρα 28 Οκτωβρίου

Καμπανιακός – Καβάλα (14:30 monobala.gr/μονοκάμερο, Καμπανιακού)

ΑΕΛ – Μακεδονικός (16:30 monobala.gr, AEL FC Arena)

Β' όμιλος

Σάββατο 26 Οκτωβρίου

Κηφισιά – Αστέρας Τρίπολης B' 3-3 (48' και 76' Κυριόπουλος, 90'+6 Μίλερ - 14' Μπουσάι, 27' Προύντζος, 42' Οκό)

Παναχαϊκή – Πανιώνιος 1-1 (90'+4 πέν. Ελευθεριάδης - 45' Νοικοκυράκης)

Χανιά – ΑΕΚ Β (13:00 monobala.gr/μονοκάμερο, Περιβολίων)

Ηλιούπολη – Καλαμάτα (15:00 Hybrid ΣΚΑΪ, Δημ. Ηλιούπολης)

Παναργειακός – Αιγάλεω (15:00 monobala.gr/μονοκάμερο, ΔΑΚ Άργους)