21/09/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2024 - 17:02

Αγχωμένη πρεμιέρα για την ΑΕΛ…

Οι «βυσσινί» δυσκολεύτηκαν να καταβάλουν την Καβάλα, την οποία λύγισαν με 2-1 με γκολ στο 89’ μέσα στην AEL FCARENA!

Ζορίστηκε, αλλά τα κατάφερε! Ο λόγος για την ΑΕΛ, που επικράτησε δύσκολα με 2-1 της Καβάλας το Σάββατο (21/9/2024) στο AEL FC ARENA στην πρεμιέρα του 1ου Ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2…

Το ξεκίνημα των «βυσσινί» στο νέο πρωτάθλημα ήταν αγχωτικό με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου με σουτ του Δημητριάδη και η ανατροπή ολοκληρώθηκε μόλις ένα λεπτό πριν από τη συμπλήρωση του 90λεπτου!

Βέβαια η ισοφάριση ήρθε σχετικά γρήγορα για την ομάδα του Αλέξανδρου Βοσνιάδη με κεφαλιά του Ακόστα για να διαμορφωθεί το τελικό 2-1 στο 89’ με σουτ του Κρητικού. Έτσι οι Θεσσαλοί άρχισαν χωρίς απώλειες, αλλά δείχνουν πως θα χρειαστούν χρόνο για να εμπνέουν εμπιστοσύνη στο παιχνίδι τους.

ΑΕΛ (Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Περντρέου, Γιόχανσον (46' Τριμμάτης), Βαφέας, Ηλιάδης, Κοσονού, Μπαριέντος, Κ. Παπαγεωργίου (88' Γιαξής), Ακόστα (80' Στίνα), Πασάς, Μούργος (67' Κρητικός), Μωραΐτης (67' Φατάι).

ΚΑΒΑΛΑ (Νίκος Καραμπετάκης): Αστράς, Τσαμούρης, Ίτσιος, Κατσούρρι (85' Δαλιανόπουλος), Δημητριάδης, Γαβριηλίδης, Σπανουδάκης (57' Πόποβιτς), Πάσαγκιτς (79' λ.τρ. Αναστασόπουλος), Κασέμι (57' Μέτσε), Εμπούκα, Παπαδόπουλος (85' Λέλεκας).