23/09/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ | Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2024 - 18:52

Ισόπαλος και τυχερός με τη Διάνα Ηλιούπολης ο Απόλλων Σμύρνης!

Στο 1-1 έμειναν οι «κυανόλευκοι» μέσα στη Ριζούπολη απέναντι στους ανώτερους φιλοξενούμενους στη 2η αγωνιστική του α’ τοπικού της Αθήνας

Το… έμφραγμα στις καθυστερήσεις γλίτωσε ο Απόλλων Σμύρνης στο ματς με τη Διάνα Ηλιούπολης την Κυριακή (22/9/2024) μέσα στη Ριζούπολη μένοντας στο 1-1 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστική του 1ου Ομίλου του α’ τοπικού της Αθήνας…

Οι φιλοξενούμενοι, που ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Χαλκίδη στα πρώτα λεπτά για να ισοφαρίσει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι σχεδόν στο ημίωρο ο Κορφιάτης. Ωστόσο, ο Απόλλων Σμύρνης στάθηκε τυχερός στις καθυστερήσεις, καθώς η Διάνα Ηλιούπολης έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει δεύτερο γκολ και να πάρει τη νίκη.

Έτσι οι «κυανόλευκοι» έχουν πλέον την πρώτη τους βαθμολογική απώλεια, έχοντας τέσσερις βαθμούς σε δύο αγωνιστικές...